Vi har rettet en feil som medførte ustabilitet for enkelte. Men får du likevel ikke spilt av film, vennligst kontakt oss på post@norgesfilm.no

Gå til hovedinnhold
Filmrommet logo
  • Søk
  • Årshjul
  • Lærerværelset
  • Info
  • Gå til Skolekino
  • Logg inn
Filmrommet logo
  • Søk
  • Årshjul
  • Lærerværelset
  • Info
  • Gå til Skolekino
  • Logg inn
Trinn
Overordnet læreplan
Tverrfaglig tema
Kategori
Sjanger
Filmspråk
  • Sist publisert
  • Lagt til først
  • Alfabetisk A-Å
  • Alfabetisk Å-A
  • Produksjonsår - eldste
  • Produksjonsår - nyeste

Filmpresentasjoner

  • Beskrivende bilde relatert til innholdet i filmen "Kevin og busemannen"
    Beskrivende bilde relatert til innholdet i filmen "Kevin og busemannen"
    Aldersgrense er All Kevin og busemannen
  • Beskrivende bilde relatert til innholdet i filmen "Kløver strykefri skjorter"
    Beskrivende bilde relatert til innholdet i filmen "Kløver strykefri skjorter"
    Aldersgrense er All Kløver strykefri skjorter
  • Beskrivende bilde relatert til innholdet i filmen "Kong Haakon VII's regjeringsjubileum 1945 : en filmkavalkade gjennom 40 år"
    Beskrivende bilde relatert til innholdet i filmen "Kong Haakon VII's regjeringsjubileum 1945 : en filmkavalkade gjennom 40 år"
    Aldersgrense er All Kong Haakon VII's regjeringsjubileum 1945 : en filmkavalkade gjennom 40 år
  • Beskrivende bilde relatert til innholdet i filmen "Krone-maco undertøy : tyv i retten"
    Beskrivende bilde relatert til innholdet i filmen "Krone-maco undertøy : tyv i retten"
    Aldersgrense er All Krone-maco undertøy : tyv i retten
  • Beskrivende bilde relatert til innholdet i filmen "Lille Frø"
    Beskrivende bilde relatert til innholdet i filmen "Lille Frø"
    Aldersgrense er All Lille Frø
  • Beskrivende bilde relatert til innholdet i filmen "Love is the law"
    Beskrivende bilde relatert til innholdet i filmen "Love is the law"
    Aldersgrense er 15 Love is the law
  • Beskrivende bilde relatert til innholdet i filmen "Love Means Zero"
    Beskrivende bilde relatert til innholdet i filmen "Love Means Zero"
    Aldersgrense er 9 Love Means Zero
  • Beskrivende bilde relatert til innholdet i filmen "Lovesick"
    Beskrivende bilde relatert til innholdet i filmen "Lovesick"
    Aldersgrense er All Lovesick
  • Beskrivende bilde relatert til innholdet i filmen "Med trekkspill i Operaen"
    Beskrivende bilde relatert til innholdet i filmen "Med trekkspill i Operaen"
    Aldersgrense er All Med trekkspill i Operaen
  • Beskrivende bilde relatert til innholdet i filmen "Med vennlig hilsen"
    Beskrivende bilde relatert til innholdet i filmen "Med vennlig hilsen"
    Aldersgrense er 12 Med vennlig hilsen
  • 179
  • 180
  • 181
  • 182
  • 183

Artikler og oppgaver

  • Et emosjonelt familieøyeblikk. En ung mang og kvinne omfavner hverandre. I bakgrunnen står et voksent par, trolig foreldrene til de som klemmer, og et barn. De er utendørs. De har sommerlige klær på seg. Det ser ut som de er på et industriområde eller en flyplass eller lignende.
    Et emosjonelt familieøyeblikk. En ung mang og kvinne omfavner hverandre. I bakgrunnen står et voksent par, trolig foreldrene til de som klemmer, og et barn. De er utendørs. De har sommerlige klær på seg. Det ser ut som de er på et industriområde eller en flyplass eller lignende.
    Oppgaver
    Ekstraoppgaver til “Alle utlendinger har lukka gardiner”
    UngdomsskoleogVideregående
  • En gjeng ungdommer står sammen, trolig i en skolegård. I fokus er tre gutter. De har alle caps bak-frem. De er kledd i singelet eller hettegenser og gjør håndtrykk med hverandre. Det ser ut som at det er god stemning.
    En gjeng ungdommer står sammen, trolig i en skolegård. I fokus er tre gutter. De har alle caps bak-frem. De er kledd i singelet eller hettegenser og gjør håndtrykk med hverandre. Det ser ut som at det er god stemning.
    Oppgaver
    Språk og uttrykk i “Alle utlendinger har lukka gardiner”
    UngdomsskoleogVideregående
  • To ungdommer står i en skog. En jente står med ryggen til og lener seg mot et tre. En gutt står ved siden av henne og ser på henne.
    To ungdommer står i en skog. En jente står med ryggen til og lener seg mot et tre. En gutt står ved siden av henne og ser på henne.
    Oppgaver
    Kreative oppgaver til “Alle utlendinger har lukka gardiner”
    UngdomsskoleogVideregående
  • To ungdommer smiler og ser på hverandre. De befinner seg i det som kan være et klasserom. Man kan se flere ungdommer i bakgrunnen.
    To ungdommer smiler og ser på hverandre. De befinner seg i det som kan være et klasserom. Man kan se flere ungdommer i bakgrunnen.
    Oppgaver
    Å vokse opp
    UngdomsskoleogVideregående
  • En gjeng med ungdommer på en fotballbane. De har kule street-klær på seg. De poserer som om de skulle vært en kul pop-gruppe.
    En gjeng med ungdommer på en fotballbane. De har kule street-klær på seg. De poserer som om de skulle vært en kul pop-gruppe.
    Oppgaver
    Karakterene i “Alle utlendinger har lukka gardiner”
    UngdomsskoleogVideregående
  • To barn sitter bak i en sjekte. De er i kledd klær og flytevest i pastellfarger. De smiler falskt. Bak dem ser vi et norskt flagg. Det er blå himmel og fjell i bakgrunnen.
    To barn sitter bak i en sjekte. De er i kledd klær og flytevest i pastellfarger. De smiler falskt. Bak dem ser vi et norskt flagg. Det er blå himmel og fjell i bakgrunnen.
    Oppgaver
    Filmspråk
    5. - 7. trinnogUngdomsskole
  • To barn på et soverom. Rommet har turkise panelvegger og soveromsmøbler i furu. En jente sitter i sengen og en gutt sitter på gulvet med beina i kryss. Forran ham ligger en bunke tegneserier eller lignende. Begge barna er ikledd lyse klær i pastellfarger. Foto.
    To barn på et soverom. Rommet har turkise panelvegger og soveromsmøbler i furu. En jente sitter i sengen og en gutt sitter på gulvet med beina i kryss. Forran ham ligger en bunke tegneserier eller lignende. Begge barna er ikledd lyse klær i pastellfarger. Foto.
    Oppgaver
    Barn, rettigheter og mobil
    5. - 7. trinnogUngdomsskole
  • To barn sitter i en steintrapp i en park. Gutten til høyre leser fra en tegneserie. Jenta til venstre lytter. De er ikledd lyse klær i pastellfarger. Det er blå himmel og busker og trær i bakgrunnen. Foto.
    To barn sitter i en steintrapp i en park. Gutten til høyre leser fra en tegneserie. Jenta til venstre lytter. De er ikledd lyse klær i pastellfarger. Det er blå himmel og busker og trær i bakgrunnen. Foto.
    Oppgaver
    Samfunn og forskjeller
    5. - 7. trinnogUngdomsskole
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • Norsk flagg
    Norsk
  • Engelsk flagg
    Engelsk
  • Tysk flagg
    Tysk
  • Fransk flagg
    Fransk
  • Spansk flagg
    Spansk
Logo Norgesfilm

INFO

  • Norgesfilm
  • Om Filmrommet
  • Nyhetsbrev

Personvern

  • Les vår personvernerklæring
Logo Norsk filminstitutt

INFO

  • Norgesfilm
  • Om Filmrommet
  • Nyhetsbrev

Personvern

  • Les vår personvernerklæring
Logo Norgesfilm
Logo Norsk filminstitutt